Fajna babka ale ciacho

29 Listopad 2011

„Fajna babka” „Ale ciacho”

rok wydania 2010

To książka ze słodyczami, która ma dwa tytuły i dwie okładki. Połowę publikacji zajmują przepisy Maćka, a drugą część- Moniki.

W praktycznie każdym z 48 słodkich przepisów znajdują się jakieś owoce, żeby desery trochę „odchudzić” i spowodować , że będą zdrowsze . Każdy lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego.

Dzięki tej książce możecie pozwolić sobie na odrobinę przyjemności bez wyrzutów sumienia.

 

„Uwielbiam wszystko, co jest związane z kuchnią. Wyszukiwanie nowych składników, eksperymentowanie, podpatrywanie jak gotują inni. Lubię domowe posiłki. Wspólne śniadania, obiady i kolacje. Ale czym byłby niedzielny obiad lub romantyczna kolacja bez odrobiny słodyczy?

Wiem, wiem, wszyscy mówią, że słodycze są niezdrowe. Tylko czy ciastko, które pęka w szwach od malin, lody ze świeżymi winogronami albo pierożki wypełnione soczystymi gruszkami mogą nam zrobić krzywdę. Nie sądzę.

Dlatego przygotujcie swojemu mężczyźnie którykolwiek z przedstawionych deserów, a przekonacie się, że będzie jadł wam z ręki i prędko zrewanżuje się jakimś przysmakiem z drugiej części książki.

Może czasami zamiast nerwowo biegać po mieście w poszukiwaniu kolejnych niewygodnych butów na obcasie, na które on i tak nie zwróci uwagi. Lepiej zaszyć się w kuchni i wyczarować coś niezwykłego.”

Monika

 

„Lato, rower, koszyk, koc. Zrobię niespodziankę Monice i wybierzemy się na piknik. Przydałoby się zaopatrzyć w jakiś prowiant. Szybko przygotowuję słone przekąski, a deser postanawiam kupić.

Z pobliskiej cukierni roznosi się zapach aromatu identycznego z naturalnym i choć sezon na truskawki w pełni, tutaj znajdziesz ich jak na lekarstwo. Rezygnuję z zakupów i udaję się na bazarek. Od zapachów i kolorów aż głowa boli. Nie wiem na co się zdecydować , więc owoce kupuję w hurtowych ilościach. Porzeczki, winogrona, śliwki, borówki, truskawki, maliny, jagody. Kto to wszytko zje? Znam taką jedną.

Samodzielne przygotowanie ciasta ze świeżymi owocami, lodów, galaretek lub innych deserów naprawdę nie jest trudne, a pewnością rozczuli ukochaną osobę. Kto powiedział, że to kobiety mają gotować? Panowie! Do kuchni! Wy przygotujcie deser, a panie zajmą się resztą...”

Maciej