Wakacje z dziećmi - Podgórzyn

30 Lipiec 2013

Z Karpacza ruszyłyśmy do Podgórzyna, a dokładniej do małej wioski Zachełmie. Były kąpiele w basenie, wycieczka do Zamku Chojnik, w którym Jadzia koniecznie chciała poznać króla :-), dłuuuugie wieczory w ogrodzie i cudowny widok z okna na poddaszu na okolicę...

Wakacje z dziećmi - Karpacz

29 Lipiec 2013

Sezon urlopowy rozpoczęłam z dziećmi od wizyty w Karpaczu. Trafiłyśmy na piękną, upalną pogodę, a samo miasteczko ( byłam w Karpaczu pierwszy raz w życiu) oraz okolica okazała się na tyle ciekawa, że dzieciaki nawet przez moment nie narzekały na nudę :-) Chodziłyśmy albo na długie spacery ( dookoła hotelu znajdowało się kilka szlaków idealnych dla dzieci, dotarłyśmy również do ślicznej, drewnianej Świątyni Wang ), albo siedziałyśmy na basenie, albo bawiłyśmy się na placu zabaw. Wieczorem każdego dnia zrywał się potwornie silny wiatr, który wyginał okoliczne drzewa na wszystkie możliwe strony, ale nawet to nie zniechęciło nas do "nocnego" zwiedzaniem okolicy...

Urodziny Karolci!

22 Lipiec 2013

Wczoraj moja księżniczka Karolka skończyła 10 lat! Poza tradycyjnymi elementami urodzinowymi, takimi jak tort, czy prezenty mało brakowało, a dodatkowo pojawiłaby się... straż pożarna.
Niewiele osób o tym wiedziało, ale drugą osobą, która w tym dniu również miała urodziny była...moja Mama:)) Dziesięć lat temu, podczas wizyty w szpitalu  powiedziała, że nie mogłam zrobić jej piękniejszego prezentu urodzinowego...

Mój pierwszy tort Pawłowej!

12 Lipiec 2013

Zamiast likieru pomarańczowego dodałam likier wiśniowy, bezę zamiast 4 godzin piekłam 2 godziny, śmietanę ubijałam trochę za długo, ale ponieważ to mój pierwszy tort Pawłowej w życiu, to i tak wydaje mi się, że wygląda całkiem przyzwoicie...i smakuje również.

Polski Turniej Wypieków

08 Lipiec 2013

Znacie program Polski Turniej Wypieków? Brałam udział w odcinku specjalnym :-) Moje pieczone szpragi z sadzonym jajkiem, trzy rodzaje grzanek i słodkie bliny miały silną konkurencję, ale... dały radę :-)

Warsztaty kulinarne i finał akcji " Ruszaj w drogę ze smakiem"

05 Lipiec 2013

Kilka dni temu w Gliwicach odbył się finał akcji " Ruszaj w drogę ze smakiem", którą organizowała sieć Tesco. Gościem specjalnym oceniającym szczęśliwców, którzy dotrwali do samego końca był Robert Makłowicz.Uczestnicy mieli za zadanie przygotować jakąś potrawę w klimacie śródziemnomorskim, a nagrodą w konkursie był wyjazd do Toskanii !!!
Ja przy okazji finału pokazywałam dzieciakom, jak w łatwy i szybki sposób przygotować śródziemnomorskie przekąski. Zrobiliśmy kilka misek prawdziwej greckiej sałatki i kilkadziesiąt włoskich bruschettek z pomidorami ! Zniknęło wszytsko :-)