Magazyn Południowego TYrolu

12 Grudzień 2013

W kolejnym magazynie Południowego Tyrolu szanowni wydawcy ponownie zdecydowali się oddać kilka akapitów na mój własny użytek:-) I tak powstał tekst o zimowym raju dla małych i dużych.

Mikołajki w HOTelarni

10 Grudzień 2013

Zapach kardamonu, goździków, ziela angielskiego, domowy malinowy lukier, metry kolorowych wstążek i chichot rozbawionych dzieciaków. Uwielbiam ten okres! Co z tego, że trochę kiczowaty! Grudzień to najcielejszy miesiąc w trakcie zimy, w którym bezkarnie wszyscy mogą poczuć się jak dzieci :-)

Prawnicy czytają dzieciom

02 Grudzień 2013

Jeżeli w dalszym ciągu nie wiecie, co kupić na Mikołajki lub pod choinkę, to może dobrą podpowiedzią będą te dwa wyjątkowe audiobooki?

Na prośbę Fundacji Między Niebem a Ziemią kilkunastu wybitnych prawników specjalnie na święta nagrało dwie bajki dla dzieci:  "Zaczarowane historie” Marii Ewy Letki i „ Czy znacie Wróżkę-Czarownicę” Elżbiety Pałysz.


(...)Stała się rzecz niezwykła. Gdy prawnicy dowiedzieli się, że w tym roku będziemy nagrywać bajki
zaczęli przysyłać maile z deklaracjami udziału. Zdarzało się, że pisali:
„(…) ja chciałbym być nawet szumem drzew, albo mógłbym piszczeć jak myszka,
byleby wziąć w tym udział”.
- tłumaczy mec. Sylwia Zarzycka, założycielka i prezes
Fundacji Między Niebem a Ziemią.

Wszystkie osoby biorące udział w tym projekcie pracowały charytatywnie.

Audiobooki będzie można kupić od 4 grudnia przy kasach w salonach EMPIK w całej Polsce. Całkowity dochód zostanie przeznaczony
na pomoc podopiecznym Fundacji Między Niebem a Ziemią.

 

Część audiobooków oraz książek zostanie rozdana najuboższym dzieciom w Polsce.

Andrzejki w SmArt Studio

01 Grudzień 2013

W ostatnią sobotę w SmArt Studio na ul. Hożej 51 odbyły się rodzinne Andrzejki. Przy małym stole przez ponad 4 godziny dzieciaki razem z Alicją lepiły ciasteczka z wróżbą, a przy blacie kuchennym ja w towarzystwie pozostałych kręciłam włoskie paluchy :), gotowałam zupę, kleiłam pierogi i piekłam kruche owsiane ciasteczka.
Dzięki uprzejmości delikatesów Fine Food Store  www.ffstore.pl ,mogłyśmy już na dzień dobry poczęstować naszych dużych i małych gości chrupiącymi grissini oraz aromatyczną gorącą herbatą, a przy wyjściu na każdego małego kucharza czekał drobny upominek od ffstore w postaci słodkich czekoladek.
Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym, a w szczególności tym, którzy zdecydowali się przy okazji pomóc kilku biednym rodzinom przynosząc na zorganizowaną przez nas świąteczną zbiórkę  ubrania oraz zabawki :-)